Evlilik Danışmanı Nedir ve Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

Evlilik Danışmanı Nedir?

Modern toplumun en önemli kurumlarından biri olan evlilik; özellikle günümüzde çiftler için oldukça karmaşık bir hal alabiliyor. Bu durumda evli çiftlerin ilişkileri süresince karşılaştıkları duygusal, mantıksal, ailevi ve sosyal problemlere yanıt verebilmeleri de zorlaşabiliyor. Tam da böylesine durumlarda aile danışmanı uzmanlar; çiftlerin evlilikleri süresince yüzleştikleri zorlukları psikolojik danışmanlık yöntemi ile kontrol altına almalarına yardımcı olurlar.

Bu bilgileri göz önünde bulundurunca “evlilik danışmanı nedir” sorusu için evlilik kurtarıcısı gibi algılar oluşabiliyor. Fakat bu doğru değil. Terapi seanslarında bir evliliği kurtarmak, evliliklerde yolunda gitmeyen şeyleri yoluna sokmak sadece çiftlerin terapist ile kurdukları bağ ile ilişkili değildir. Çiftlerin de karşılıklı özverisine ve inisiyatifine bağlıdır.

Evlilik Danışmanı Tam Olarak Ne İş Yapar?

Evlilik danışmanı, evli çiftler arasındaki diyaloğu kuvvetlendirmeye yönelik psikolojik destek sağlayan ve psikoterapi gibi yöntemleri uygulayan uzmanlardır. Psikoloji alanında uzmanlaşmış olan bu kişiler, resmi olarak psikolog statüsüne sahip olarak eğitim veya aile danışmanlığı sertifikasyonunu tamamlamış olan profesyonellerdir. Evlilik danışmanının temel sorumluluğu ise evli çiftler arasındaki diyaloğu güçlendirmek ve çiftlerin evlilik sürecindeki sorunlara duygusal ve mantıksal çerçevede yaklaşabilmelerini sağlamaktır.

Bu bilgiler ışığında Kahramanmaraş’ta evlilik danışmanı sadece çiftler arasındaki duygusal ve mantıksal dengeyi sağlamak için modern psikolojinin yaklaşımları ile hareket eden profesyoneller olarak öne çıkıyorlar. Bu alanda evlilikte yaşadığınız sorunlara çözüm bulmak için Adana ve Kahramanmaraş illerinde yılların tecrübesi Halil Özgen hocamız ve uzman psikolog ekibi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Seans almak için tek yapmanız gereken ekranın altındaki butonları kullanarak bize ulaşmanızdır. Bizleri telefonla arayabilir, whatsapp üzerinden bilgi alabilir yani kolayca ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş Evlilik Danışmanlığı Yorumları

Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi ve Kahramanmaraş Psikolojik Danışmanlık Merkezinde uzun yıllardır aile danışmanı olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız aldatma sorunuyla boğuşan ve süreci yönetmekte zorlanan çiftlere en doğru desteği vermektedir. Sitemizdeki yorumları inceleyerek Halil Özgen hocamız hakkındaki yorumlarını okumak için TIKLAYINIZ.

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Evlilikte yaşanılan sorunlar konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibiyle Adana ve Kahramanmaraş illerinde YÜZ YÜZE veya ONLİNE TERAPİ almak isterseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Kahramanmaraş’ta İlişki ve Evlilik Danışmanına Neden Gidilir?

İlişki ve evlilik dinamikleri günümüzde o kadar değişti ki çiftler arasındaki iletişimin de boyut değiştirdiğini söylemek yanlış olmaz. Bu bağlamda ilişki danışmanlığı ve evlilik danışmanlığı günümüzün en popüler ihtiyaçları arasında yer alıyor. Peki evlilik danışmanına neden gidilir? ve sadece boşanma sürecinde olan, büyük sorunlar yaşayan çiftler mi gider? Modern aile yapısının iletişime dayanan temelleri, evlilikte sağlıklı bir iletişim için diyaloğu zorunlu kılar. Bu bağlamda diyalog kanallarının tıkanması durumunda da Kahramanmaraş’ta evlilik danışmanı yardımıyla sorunlarınıza çözüm arayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra ilişkilerde kafa karışıklığı yaşayan, ortak alınması gereken kararlarda tutarsızlıklar yaşayan çiftler de psikolojik destek alabilir. Özellikle çocuk isteme durumu, kariyer planlaması ya da çiftlerin nerede yaşaması gerektiği ile alakalı ortak yolu bulamaması gibi durumlar, ciddi kafa karışıklıklarına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda uzmanlar, çiftlere içinde bulundukları durumu daha net kavramalarını sağlayacak psikolojik içgörüler sunar. Bu sayede çiftlerin duygusal ve mantıksal çerçeveyi daha net görebilmelerini sağlar. Çoğu zaman Kahramanmaraş’ta uzman psikolog ve aile danışmanı ile sağlanan bu hizmetler tarafların çıkarlarını eşit, net ve karşılıklı olarak ele alır. Çiftlerin kişisel haklarını suistimal etmeyecek şekilde onları en doğru şekilde yönlendirmeye çalışır.

halilozgen05
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Kahramanmaraş’ta En İyi Evlilik Danışmanı Nasıl Bulunur?

Evlilik danışmanları her ne kadar sağlamış oldukları terapi hizmetlerinin verimliliklerine göre değerlendirilseler de Adana’da en iyi evlilik danışmanı tespit etmek için bir derecelendirme sistemi mevcut değildir. Fakat yine de yaşadığınız bölgeye yakın, danışanları tarafından yüksek beğeni toplayan, itibar sahibi ve kalifiye evlilik danışmanı uzmanları kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Evlilik ve aile terapisi gibi hizmetlerde uzmanları değerlendirirken muhakkak sahip oldukları yaş, deneyim ve sertifikasyonları göz önünde bulundurun. Adana ve Kahramanmaraş illerinde yılların tecrübesine sahip olan Halil Özgen hocamız bugüne kadar yapmış olduğu 15.000’den fazla danışmanlık tecrübesi ile sizlere tavsiye edeceğimiz bir uzmandır.

Özellikle üniversitelerin Psikoloji lisans ve yüksek lisans bölümlerinden mezun olup, Aile Danışmanı sertifikası gibi özel belgelere sahip olmaları önemli bir avantaj olacaktır. Bu noktada ilişkiniz için Kahramanmaraş En İyi Evlilik Danışmanı seçerken danışmanların akademik arka planlarını, yetkinliklerini ve sahip oldukları belgeleri de dikkate almanız mutlaka yararlı olacaktır.

Kahramanmaraş’ta Evlilik Danışmanlığı Ücretleri Hangi Aralıklarda Yer Almaktadır?

Evlilik danışmanlığı ücretleri, hizmet alınacak danışmanın yetkinliklerine ve uzmanlığına göre farklılık gösterebilmektedir. Adana’da danışmanlık fiyatlarını etkileyen diğer önemli unsurlar da hizmet alacağınız bölgedir. Büyükşehirlerdeki ve merkezi bölgelerdeki danışmanların fiyatları kırsal kesimde yer alan danışmanların sağladıkları fiyatlandırma politikasıyla da farklılık göstermektedir.

Sağlanan aile danışmanlığı ücretini belirleyen bir diğer önemli unsur da çiftlerin terapi ihtiyaçlarıdır. Uzun vadeli danışmanlık gerektiren durumlarda danışmanlık fiyatlarında da uygulanan evlilik danışmanlığı seans ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bağlamda ilgilendiğiniz evlilik danışmanlığı hizmetiyle alakalı en net fiyat bilgisini almak için danışmanınızla arayarak irtibat kurmanız daha doğru olacaktır.

Kahramanmaraş evlilik danışmanlığı fiyatları oldukça fazla değişiklik göstermekle birlikte seans ücretleri 750 TL ile 2000 TL arasında değişim gösterir. 45 ile 60 dakikalık seans süresi sonucunda merkezimizde ücret en alt sınırda tutularak 750 TL olarak belirlenmiştir. Online psikolog seans ücretleri daha düşük olduğundan 500 TL olarak belirlenmiştir.

Online Evlilik Danışmanlığı

Kahramanmaraş’tan uzakta bir yerde yaşıyorsanız dilerseniz Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden online evlilik danışmanlığı desteği alarak, uzakta da olsanız eşinizle ya da çocuğunuzla yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. Asistanımız ailenizde yaşadığınız sorun hakkında sizi hocamız ile görüştürecek ve ön görüşme yapma imkanına sahip olabileceksiniz. Online evlilik danışmanlığı ücretleri 500 TL olup Halil Özgen hocamız ile görüşmek ve detaylı bilgi almak için ekranın altındaki telefon veya whatsapp butonlarını kullanarak iletişime geçmeniz yeterlidir.

Yaşadığınız sorunların adeta kartopu gibi büyümesine izin vermeyin, yaşamınızı güzelleştirin. Bunun için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Artık sende HAK ETTİĞİN MUTLULUĞU YAŞAMAK için destek almayı sakın unutma.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


    error: Content is protected !!