Halil Özgen Kimdir

Halil Özgen

1975/Adana doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası. İlköğretimini Mersin, liseyi Adana ilinde tamamladı. Sırasıyla Süleyman Demirel Üniversitesi ve Mersin Çağ Üniversitesinde PSİKOLOJİ alanında mesleki eğitimlerini tamamladı. “Evli kadınlarda duygusal zeka ve evlilik uyumu ilişkisi” başlıklı tez çalışması ile Psikoloji Y. Lisansını tamamladı. Tez çalışmasını indirmek için TIKLAYINIZ. Daha sonra “Duygusal zekanın evlilik uyumları üzerindeki etkisi” konulu makalesi Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 7. Örgütsel Davranış Kongresi’nde (2019) yayınlanarak bildiriler kitabına girmiştir (s. 386-396). ÖDK Bildiriler Kitabını indirmek için TIKLAYINIZ. Halil Özgen’in evlilik ve duygusal zeka konulu makaleleri ESCI’de taranan bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. Makaleyi okumak için TIKLAYINIZ.

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Yayınlar

Uluslararası Ruh Sağlığı Psikoterapi Derneği üyesi olan Halil Özgen aynı zamanda uluslararası bir üniversitede görev almakta ve yine aynı üniversitede Psikoloji Lisans ve Y. Lisans öğrencilerine danışmanlık yapmaktadır. Şu anda 28 yıllık çalışma hayatını tamamlayıp emekli olan Halil Özgen haftanın belli günlerinde T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı izniyle açılan Özel Kariyer Aile Danışmanı Merkezinde evli çift, anne, baba, çocuk ve ergenlere Aile Danışmanı Unvanı ile Adana ve Kahramanmaraş illerinde hizmet vermeye devam etmektedir. Bugüne kadar 15.000’den fazla aile danışmanlığı seansı bulunan hocamız tecrübesiyle anne, baba, eş ve çocuklara yönelik oldukça başarılı çalışmalar yapmıştır.

Aile ve Evlilik Danışmanlığı, aile bireylerinin evlilik kurumu içinde geliştikleri aile sisteminin sorunlarının çözümüne dönük değişime, gelişime yönelik özel teknikleri ve stratejileri içeren bir psikoterapi yöntemidir. Halil Özgen Bilişsel Davranışçı Aile – Evlilik Danışmanlığı hizmeti ile aile içi iletişimleri harekete geçirerek mutlu bireyler oluşturmak adına evlilik çatısı altındaki çiftlerin, çocuk ile ergenlerin sosyal çevreyle (aile, iş, okul vb.) uyumuna, iletişimine dair yaşadığı problemlerin çözümleri hakkında evli çiftleri olumlu yönde desteklemektedir.

Eğitim Aldığı Hocaları

Üniversitede ders aldığı ve psikoloji bilim insanı olmasında emeği geçen psikiyatri hocalarından Çağ Üniversitesinden Prof. Dr. Şükrü Uğuz, Çukurova Üniversitesinden Prof. Dr. Bekir Aydın Levent, Prof. Dr. Nurgül Özpoyraz, Doç. Dr. Soner Çakmak hocalarına teşekkürü borç bilir. Her biri birbirinden değerli bu hocaların süpervizörlüğü eşliğinde teknik açıdan kendini geliştirmeye devam etmektedir. Şu anda ekibinde bulunan 9 tane uzman psikolog ile birlikte Halil Özgen hocamız psikolojik danışmanlık hizmetlerini yönetmektedir.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


    error: Content is protected !!