İlk Gece Korkusu Nedir? Nasıl Yenebilirim?

İlk Gece Korkusu Nedir?

Kadınların evlendikleri günün gecesinde cinsel ilişkide ağrı olabileceğine dair yanlış inançları yüzünden ortaya çıkan korkuya ilk gece korkusu diyoruz. Bu inançların temelince kulaktan dolma yanlış bilgilerin bilinçaltımıza yerleşerek ilk gece korkusunu tetiklemektedir. Bununla birlikte çiftler birbirlerini sevseler bile ağrı, acı ve kanama düşüncesiyle korku yaşayan kadınlar için cinsellik imkansız hale gelebiliyor.

Zamanla cinsel ilişkiye girememe kaygısına yol açan bu vajinismus rahatsızlığı tedavi edilmezse evlilikler mutsuz hale gelecektir. Cinsellik hakkında kulaktan dolma acı, ağrı ve kanama hikayelerine kulak asmayın. Gerçekte cinsellikte ağrı, acı ve kanama olmaz. Bu korkuları yaşayan kadınların bizimle irtibata geçerek bu korkuları yenmesi ve sağlıklı bir cinsel yaşam içi Halil Özgen hocamız ve Kahramanmaraş Psikolog ekibinden destek almasını öneririz. Unutmayın ilk gece korkusu ile ortaya çıkan vajinismus sorunu kesin çözümü olan bir rahatsızlıktır.

İlk Gece Korkusu Yorumları

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi ve Kahramanmaraş Psikolojik Danışmanlık Merkezinde uzun yıllardır aktif olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız ilk gece korkusu ile boğuşan ve vajinismusu kendi başına yenmekte zorlanan çiftlere en doğru desteği vermektedir. Sitemizdeki yorumları inceleyerek Halil Özgen hocamız hakkındaki yorumlarını okumak için TIKLAYINIZ.

İlk gece korkusu konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibiyle Adana ve Kahramanmaraş illerinde YÜZ YÜZE veya ONLİNE PSİKOLOG desteği almak isterseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Yanlış İnançlar

Aileler küçük yaşta kız çocuklarına katı ahlaki kurallarla “eteğini kapat, oturuşuna dikkat et ve bacağını açma” diyerek çok fazla olumsuz telkinde bulunmaktadırlar. Bu sayede kız çocuğu cinselliği kötü ve kaçınılması gereken eylem şeklinde algılayacaktır. Bu kız çocukları evlendiklerinde cinselliğe karşı kapalılık yaşarlar. Bu konu vajinismus tedavisi içinde dikkatlice irdelenmelidir. Kendi vajinal organına bakamayan, dokunamayan kadınlar utanma ve iğrenme duyguları yaşamaktadırlar. Kaygı sorunu yaşayan bu kadınlar evlilikte ilk gece korkusu ile ilişkide kasılırlar. Küçükken bacağını kapattığı gibi cinsel ilişki esnasında bilinçaltına yerleşmiş korkularla bacağını kapatırlar.

İlk Gece Korkusu Yaşayanlar

İlk gece korkusu ile yaşadığınız ilişkiye girememe sorunu korku ve kaygı olmak üzere birden fazla sebep ile tetiklenebilir. Fakat unutmayın vajinismus sorununun çözümü % 100 olumlu sonuç vermektedir. Unutmayın ağrılı cinsel birleşme korkusunu yenmek için Halil Özgen hocamızın ve Kahramanmaraş psikolog ekibinin verdiği egzersizleri doğru olarak yerine getirdiğinizde vajinismus sizin kabusunuz olmaktan çıkacaktır. İlk gece korkusu sonucu ortaya çıkan ilişkiye girememe sorunu cinsel terapi konusunda eğitim almış Kahramanmaraş psikolog ekibimiz ile yaptığınız görüşmeler sonucunda ortadan kalkacaktır.

İlk Gece Korkusunu Yenenler

Vajinismus altta yatan farklı sebeplerle birlikte genellikle psikolojik nedenlerle ortaya çıkan bir cinsel sorundur. Primer şekilde ilk gece korkusu olarak da ortaya çıkabilir, sekonder biçimde evliliğin ilerleyen dönemlerinde de görülebilir. Bu kadınlar ilişkiye girmekten korktukları gibi ilişki esnasında ağrı hissederler.

Vajina girişindeki kasların istemsiz kasılması sonucu ortaya çıkan cinsel sorunlar Kahramanmaraş psikolojik Danışmanlık merkezimizde ortalama 3 seans içerisinde çözüme kavuşmaktadır. Yapmanız gereken size verilen yönergeleri ve egzersizleri doğru şekilde gerçekleştirmenizdir. Üç aşama içerisinde cinsel birleşmenin gerçekleştirileceği bir çalışma için vajinismus sorununuzu ertelemeyin.

Evliliğinizde yaşadığınız cinsel sorunlarınızı kolayca ve acısız şekilde kalıcı olarak çözün. Mutlaka uzman desteği almaya özen gösterin. Cinsel sorunlar ertelenmeye gelmez ve asla çözümsüz değildir. Halil Özgen hocamız ve uzman psikolog ekibi Adana ve Kahramanmaraş illerinde cinsel danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

halilozgen03
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Online İlk Gece Korkusu Tedavisi

Teknolojinin insanlığa sunduğu en faydalı olgulardan biri de online iletişim yöntemleridir. Bunlardan biri olan online ilk gece korkusu tedavisi, çeşitli sebeplerden yardım almaktan uzak duran danışanlara bire bir yöntemdir. Özellikle yabancı birinin gözlerinin içine baka baka cinsellik hayatını anlatmaktan çekinen bireylere harika fırsatlar sunan online terapi sayesinde pek çok ilişki daha iyi noktaya taşınmıştır.

Adana ve Kahramanmaraş illerinde yaşamıyorsanız, dilerseniz Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden online psikolog desteği alarak, uzakta da olsanız eşinizle uzakta da olsanız eşinizle yaşadığınız vajinismus sorunundan kurtulabilirsiniz. Online psikolog ücretleri 500 TL olup Adana Özel Aile Danışmanlığı merkezimizde aktif olarak çalışan Halil Özgen hocamız ve Kahramanmaraş psikolog ekibi ile görüşmek ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun için ekranın altındaki telefon veya whatsapp butonlarını kullanarak iletişime geçmeniz yeterlidir. Asistanımız yaşadığınız ilk gece korkusu sorunu hakkında sizi hocamız ile görüştürecek ve ön görüşme yapma imkanına sahip olabileceksiniz.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


    error: Content is protected !!